Rejs rozpoczniemy w Szczecinie, mieście o długiej tradycji morskiej, a zakończymy w Amsterdamie – stolicy Holandii, jednym z najbardziej ruchliwych portów Europy. Po drodze będziemy mieli okazję przepłynąć kanał Szczeciński, kanał Kiloński oraz zacumować do różnych portów Niemiec i Holandii. Kanał Kiloński (Nord-Estsee-Kanal) liczy sobie 98 km długości i 102 metry szerokości, łączy Bałtyk z Morzem Północnym i stanowi jeden z ważniejszych szlaków handlowych w Europie. Kanału bronią dwie śluzy – w Holtenau i Brunsbűttel. Na szlaku nie rzadko spotkać można wielkie promy pasażerskie i statki handlowe. Wypływając z ostatniej śluzy Kanału Kilońskiego wpłyniemy na wody pływowe morza Północnego, które wymagają bardzo dobrego przygotowania nawigacyjnego. W drodze do Amsterdamu planujemy odwiedzić Cuxhaven, jeden z portów Wysp Fryzyjskich (np. Borkum) oraz Den Helder.
Trasa i miejsca postojów uzależnione są od warunków pogodowych, jak również od chęci i kondycji załogi.
Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego. Wystarczy tylko chęć przeżycia przygody i gotowość do wzięcia udziały w życiu jachtowym.
W trakcie rejsu będzie możliwość wypływania stażu morskiego między 100 a 120 godzin (około 450 mil) na wodach pływowych wymaganych przy ubieganiu się na wyższe stopnie żeglarskie. Dla wszystkich chętnych osób możliwość spróbowania swoich sił w planowaniu trasy na wodach pływowych – obliczanie wielkości pływów, kierunku i siły prądów pływowych, wejścia i wyjścia z portów (z wykorzystaniem nawigacji elektronicznej, tradycyjnych map, almanachów). Wszystko oczywiście pod czujnym okiem kapitana.
Po rejsie każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu oraz wpis do książeczki żeglarskiej.
Cena zawiera
- miejsce na jachcie
- opiekę profesjonalnego skippera
- szkolenie żeglarskie
- ubezpieczenie NNW
.
.
Cena nie zawiera
- kasy jachtowej ok. 130 euro/osobę
(wyżywienie, opłaty portowe administracyjne, paliwo, opłata za Kanał Kiloński – zbierana na początku rejsu, rozliczana przez załogę), - transit log 20 EUR/osobę
(przygotowanie jachtu, pościel, gaz, sprzątanie końcowe), - kosztów transportu
Transport (do/z Amsterdamu)
samolot – możliwość lotów bezpośrednich do Amsterdamu z Warszawy Okęcie, Krakowa, Gdańska lub opcji przesiadkowej (w rozsądnym czasie i cenie) z innych miast. Wygodne i tanie połączenia do Eindhoven (Wrocław, Poznań, Modlin, Katowice), następnie dojazd do Amsterdamu pociągiem bądź autobusem
autobus – wiele połączeń do Amsterdamu z różnych miast Polski (najlepiej sprawdzić na stronie https://www.e-podroznik.pl)
Z chęcią pomożemy w odnalezieniu dogodnego połączenia.
Po zakończonym rejsie serdecznie zapraszamy do Chorwacji! Macie możliwość kontynuowania żeglarskiej przygody z nami dzięki wyczarterowaniu jednego z naszych jachtów. Z naszej strony gwarantujemy pełne wsparcie i pomoc.
A dla osób, które chcą podnieść swoje żeglarskie kwalifikacje przygotowaliśmy szkolenia na stopień Jachtowego Sternika Morskiego zakończone egzaminem. Bardzo duża dawka wiedzy i praktyki, a przy tym przyjemny klimat śródziemnomorski.
Serdecznie zapraszamy 🙂
Zostaw komentarz